Zpět do obchodu

Registrace

Kolik oblečení miminko potřebuje?

Když se mi měl narodit můj první syn, nevěděla jsem kolik oblečení budu potřebovat. Z velikostí mi šla hlava kolem. Chtěla jsem ušetřit, takže jsem si koupila oblečení od známé po jejích dcerkách. Pozvala jsem si kamarádku, aby se mi na oblečení podívala a poradila, co ještě třeba pořídit. Nakonec jsem si tu hromadu musela sama protřídit podle velikosti, abych zjistila, co mi chybí. Naštěstí to bylo jen pár kousků.
 
Seznam se mi dostal do rukou až u třetího dítěte a obsahuje 10 kojeneckých body, 5 bavlněných dupaček, 4 overaly, 3 kabátky, mikiny, svetříky, 2 bavlněné čepičky, 2-4 ponožky, capáčky, 1 bavlněné rukavičky, zavinovačka. Ještě bych k tomu doplnila kalhoty nebo sukni, oblečení do poradny stačí jeden kus, navíc paní doktorka jej ani neuvidí, neb miminko prohlíží nahé. Taky záleží na ročním období, v zimě budete potřebovat ještě kombinézu nebo bundu a zateplené kalhoty.
 
Čeho je opravdu potřeba hodně jsou body, polodupačky nebo dupačky, protože i když miminko převážnou část dne prospí, rozhodně to neznamená, že se budete nudit. Kojení, přebalování a uspávání je prostě vyčerpávající a když konečně drobek usne, tak zase kontrolujete jestli dýchá. Důležité je spát do zásoby, pravidelně jíst, což znamená, že budete muset vařit a potom umýt nádobí. Pochvalte se za umyté nádobí a prádlo v pračce. A je úplně jedno, že je to jediná věc, kterou za ten den stihnete.
 
Moc oblečení opravdu není potřeba. Co bude miminko doopravdy potřebovat je spokojená máma a milující náruč.
Zpět do obchodu