Zpět do obchodu

Registrace

Jakou kosmetiku miminku pořídit?

Než se mi narodil první syn, ptala jsem se kamarádky, co vše budu potřebovat, překvapilo mě, že toho moc není. V reklamě vidíme spoustu výrobků a máme pocit, že potřebujeme úplně všechno. S přechodem na domácnost bez zbytečné chemie toho potřebuji ještě méně.


Koupání a mytí
Na koupání stačí čistá voda, občas můžeme použít čisté olivové mýdlo nebo dětské mýdlo s lanolinem Alchemix. Po koupání vetřeme do vlhké pokožky olej z meruňkových jader, mandlový nebo brutnákový.
Do koupele můžeme přidat 2 lžíce epsomské soli, doplní hořčík a uklidní ke spánku. Zhruba do půl roku věku nemusíme používat na vlasy šampon, stačí voda, popřípadě nálev z bylinek, později je dobré šampon použít např. Alverde, Weleda, na nečistoty z ovzduší jen voda prostě nestačí.


Čištění uší
Uši omyjeme namočenou žínkou nebo plenou.


Vlhčené ubrousky
Můžeme si je nastříhat z Perlanu (100% viskóza), namočit jen před použitím, dopředu namočené vydrží jen pár hodin, jinak se tvoří plísně. Lze použít i jako separační pleny, které nesplachujeme do záchodu, týká se všech separačních plen a to i v případě, že je to na nich uvedeno. Využijeme i jako hadříky na úklid, nezanechává šmouhy, nepouští chlupy, dají se opakovaně vyprat a na rozdíl od utěrek z mikrovlákna neškodí životnímu prostředí.


Plenky
Pro zdravou pokožku jsou nejvhodnější látkové z přírodních materiálů, ale existují i jednorázové šetrné k pokožce i k přírodě např. Naty, Nappynat, Kolorky...


Krém na opruzeniny
Vyrobíme snadno z oxidu zinečnatého, který koupíme v lékárně, smícháme např. s bambuckým máslem, kokosovým olejem, olejem z meruňkových jader, mandlovým olejem, jojobovým olejem nebo sádlem, ghí máslem (POZOR nesmí být solené). U mandlového, kokosového oleje a bambuckého másla pozor na alergii. Oxid zinečnatý by měl být non nano (tzn. bez nano částic), stačí 20 gramů, trvanlivost je půl roku. Nádobku a lžičku řádně vyvaříme, dáme lžičku oxidu zinečnatého a přidáváme olej, uchováváme v lednici.


Krém na obličej
V zimních měsících můžeme použít bambucké máslo, používá se na vlhkou pokožku. Opalovací krém až po prvním roce života, do té doby nevystavovat přímému slunci, chránit oblečením, stínem...


Někdy je prostě méně více a u dětské pokožky to platí dvojnásob.

Zpět do obchodu