Zpět do obchodu

Registrace

Jak vybrat látkové pleny

Ještě předtím než jsem byla těhotná, jsem věděla, že budu používat látkové plenky. Nemám ráda plýtvání a představa hromady plen, které se rozkládají stovky let mě celkem děsila. Výběrem jsem strávila poměrně dost času. Velmi často jsem četla, že stačí klasické čtverce a na to svrchní kalhotky, což teď s třetím dítětem vidím stejně.
Jako prvorodičku mě vyděsila představa novorozeneckého skladu, který jsem viděla někdy v televizi, úplně stejně nechápu vázání miminek do šátku, obdivuji, ale mám pocit, že než bych se to naučila, začalo by dítko chodit do školy. U třetího dítěte jsem plenku jen poskládala a vložila do svrchních kalhotek, toť vše. Čtvercové plenky určitě doporučuji, využijete při příkrmech, jako podložka a mnoho dalšího použití.
Takže je důležité si hned na začátku stanovit, co mi bude vyhovovat. Pro mě to byla snadná manipulace, takže jen vzít zapnout na patentky a hotovo. Suché zipy jsou podle mě skvělé do půl roku miminka, jak je větší mohou se rozlepovat a větší dítě si je může samo sundat, což se ne vždy hodí. Další věc, kterou jsem nepochopila je snapi sponka, ani se mi nechtělo hledat jak se používá, vypadá i trochu jako mučící nástroj, což mě odrazovalo, plenky na které se používá jsem ji prostě nedávala a fungovala i bez ní.
Další možností jsou vlněné svrchňáčky, nesporná výhoda je přírodní materiál, osobně mám problém s věcmi, které nemůžu vyprat minimálně na 60 °C. Ohledně materiálu vzhledem k pokožce je vhodná bavlna nebo bambus. Nemůžu doporučit fleece, je to umělý materiál, který obsahuje zdraví škodlivé látky.
Pro někoho je také důležitá estetická stránka, mně bylo třeba jedno, že bude mít velký zadek, pokud vám to vadí, vyrábí se i plenky štíhlého střihu.
Určitě se také vyplatí přečíst si pár recenzí na plenky, jestli třeba neprotékají, obepínají nožky, drží patentky... Přeji vám, ať vyberete přesně ty pravé pro vás a vaše miminko.

Zpět do obchodu