Zpět do obchodu

Registrace

5 přírodních tipů pro oblečení beze skvrn

Dokud jsem neměla děti, ani jsem nevěděla, že skvrny od banánu, jablek a mrkve nejdou vyprat. Zkoušela jsem vše možné, většinou s nevalným výsledkem. Když se druhému synovi objevil ekzém, přešla jsem na non toxic domácnost a hledala způsoby šetrné k pokožce. A právě o ty se s vámi teď podělím.

Na skvrny můžeme použít žlučové mýdlo, odstraňuje skvrny od smůly, trávy, propisky, ostružin, pampelišek... Skvrnu namydlíme, promneme a necháme působit cca půl hodiny, pokud nezmizí necháme ještě působit.
Skvrny skvěle odstraňuje sluníčko, rozložíme na trávu, pokropíme, můžeme několikrát opakovat.
Pokud nemáme možnost nechat na slunci, můžeme polít peroxidem vodíku (3% roztok) a přežehlit žehličkou na vysokou teplotu, opakujeme dokud skvrna nezmizí. Pozor dáváme na materiál, umělé materiály nesnesou vysokou teplotu. Vhodné pro bavlnu i barevné látky, skvrny od banánu, jablek, mrkve...
Některé skvrny lze odstranit šťávou z citronu např. rez, pokapeme a necháme působit přes noc, pozor u barevných látek, mohou vyblednout.
Na vybělení prádla např. plenek můžeme použít perkarbonát sodný, je důležité vyvařit (teplota musí být vyšší 60°C) buď v pračce nebo v hrnci.

Teď už se fleků na oblečení bát nemusíte. A pokud potřebujete oblečení pro miminko, můžete si vybrat v naší půjčovně oblečení https://www.ekofamily.cz/pujcovna/

Zpět do obchodu